E-mail : pielesti@dj.e-adm.ro
Telefon : 0251.459.474 / Fax : 0251.459.545
Cod poştal : 207450
Prima pagină
Bun venit Imprimare Email

     Situată în zona limitrofă a Municipiului Craiova, comuna Pieleşti este una din cele mai puternice localităţi rurale ale Judeţului Dolj.
     Buni gospodari, locuitorii acestei comune îşi doresc prosperitate şi dezvoltare durabilă a locului în care trăiesc.

     Reprezint cu mândrie această comunitate ca primar şi vă asigur că instituţia pe care o conduc va fi oricând un partener onest şi viabil de dialog în proiectele ce pot aduce schimbări pozitive în comuna noastră.
    Vă asigur stimaţi concetăţeni că voi continua să iniţiez şi să duc la bun sfârşit proiecte care să ne asigure traiul civilizat pe care ni-l dorim. Mă bazez pe sprijinul şi încrederea dumneavoastră.
    Fiţi alături de mine pentru că numai împreună vom reuşi.

Dică Dan Viorel
Primar al localităţii Pieleşti